Za křídly…Válečné osudy letců z Plzeňského kraje bojujících v RAFZa křídly…Válečné osudy letců z Plzeňského kraje bojujících v RAFod


Daniel ŠvecKniha se zaměřuje na 116 příslušníků britského Královského letectva z Plzeňského kraje – válečné osudy pozemního i létajícího personálu. Je mementem jejich odhodlání bojovat za naši zemi přes neskutečné strasti prvotní cesty.

Publikace je rozdělena na tři části. První je věnována pozemnímu personálu, který sloužil jak u bombardovací, tak u stíhacích squadron RAF. Jsou zde drakaři, elektrikáři, zbrojíři, lékaři, kuchaři, kancelářský personál a mnoho dalších profesí, bez kterých by se letoun do vzduchu nedostal a bez kterého by letiště nefungovalo. Druhá část je věnována létajícímu personálu 311. bombardovací perutě. Tedy pilotům, navigátorům, radiotelegrafistům a střelcům. Jednotlivé osudy mapují nasazení této peruti jak u Bomber Command, tak u Coastal Command. Třetí část se věnuje všem stíhačům. Mnohdy doslova králům vzduchu.

Životopisy začínající dětstvím a mládím v Československu, pokračující cestou za bojem – válečné zážitky z Polska, Francie, Anglie. Poválečné osudy. Vše sepsáno dle dostupných pramenů z archivů, od příbuzných, od pamětníků, z odborné literatury. Originální a jedinečné perokresby od Miroslava Vomáčky – mnohdy zachycující tváře dosud neznámé, nebo málo známé.

Dobové fotografie – zachycující jednotlivé letce.

Profesionálně nafocené fotografie dobových artefaktů.

A mnoho dalšího.

Kniha je cestou za křídly všech těchto statečných mužů, kteří nasazovali životy za naše dnešky….

Vydavatel :
Publisher :
Daniel Švec
ISBN: 978-80-11-01971-6
Format:
Počet stran
Vázaná kniha, 400 stran
Language:
Jazyk
Česky
Published:
Publikováno
2022
Price:
Cena
US$ / €45 / £40.00 / 990Kč
This entry was posted in 310 Sqd, 311 Sqd, 312 Sqd, 313 Sqd, 68 Sqd, Books, Cemetries, Not Forgotton, Other RAF Squadrons. Bookmark the permalink.

Please leave your comment on this article.

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.